Drukuj

 

 

INFORMACJA O PROJEKTACH REALIZOWANYCH Z PAŃSTOWEGO FUNDUSZU REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPORAWNYCH

 

SPORT BEZ GRANIC 2018

W ramach dofinansowania przyznanego przez PFRON w ramach konkursu „Samodzielni i skuteczni” (konkurs 4/2017) Związek Kultury Fizycznej „Olimp” realizuje w okresie od 1 stycznia 2018 do 31 marca 2019 zadanie pod nazwą „Sport bez granic 2018 (…)”.

Nadrzędnym celem realizacji zadania „Sport bez granic 2018” jest wzrost aktywności osób niepełnosprawnych wzrokowo w dziedzinie sportu oraz rozwijanie form integracji społecznej osób niepełnoprawnych i zapobieganie ich wykluczeniu społecznemu poprzez promowanie aktywności sportowej osób niewidomych i słabowidzących.

Cel ten zostanie osiągnięty dzięki organizacji 25 ogólnopolskich imprez sportowych w kolarstwie, strzelectwie pneumatycznym, strzelectwie laserowym, biathlonie i triathlonie.

W wyniku realizacji zadania przeprowadzonych zostanie łącznie 25 trzydniowych (w większości od piątku do poniedziałku) imprez sportowych, w tym 7 rangi Mistrzostw Polski, 3 Drużynowych Mistrzostw Polski i 6 Pucharów Polski.

W zadaniu weźmie udział łącznie 780 beneficjentów - dorosłe osoby niewidome i słabowidzące, 380 asystentów zawodników niewidomych i 125 osób obsługi (sędziowie i obsługa techniczna). Wyłonionych zostanie 42 medalistów Indywidualnych MP, 54 medalistów Drużynowych MP i 36 medalistów Pucharu Polski.

Beneficjentami projektu będą dorosłe osoby niepełnosprawne z tytułu utraty wzroku z terenu całego kraju. Warunkiem ich uczestnictwa w projekcie jest posiadanie udokumentowanego stopnia niepełnosprawności z tytułu utraty wzroku w stopniu znacznym lub umiarkowanym.

Beneficjentami projektu będą mogli być członkowie kadry narodowej w sportach osób niepełnosprawnych, jednak ich liczba nie przekroczy 10% ogółu beneficjentów na każdej z imprez sportowych i w skali całego zadania.

Terminy i miejsca przeprowadzenia poszczególnych zawodów są publikowane na stronie www.zkfolimp.pl .

Zapraszamy do śledzenia aktualnych wydarzeń i aktywnego udziału w zawodach sportowych i szkoleniach organizowanych przez Związek Kultury Fizycznej „Olimp”.

Drukuj

Skład Kadry Narodowej w strzelectwie Niewidomych i Słabowidzących

Sezon: 2018

 

ZAWODNICY

Lp. Nazwisko Imię Nazwa klubu
1. Barszczewski Eugeniusz OKS Warmia i Mazury
2. Barwińska Anna OMEGA Łódź
3. Ciupińska Maria SUDETY Kłodzko
4. Kazberuk Edyta VICTORIA Białystok
5. Kłos Grzegorz ŁUCZNICZKA Bydgoszcz
6. Król-Jaśkiewicz Agnieszka ZRYW Słupsk
7. Ruszkiewicz Krzysztof OKS Warmia i Mazury
8. Staszewski Piotr OKS Warmia i Mazury
9. Olejarczyk Tomasz VICTORIA Białystok
10. Zarzecka Wioleta MORENA Iława

 

SZTAB SZKOLENIOWY

Lp.

Nazwisko Imię Funkcja
1. Kwiatkowski Maciej Trener
2. Mendrzejewski Dariusz Obsługa techniczna
3. Sebzda Zbigniew Obsługa tecgniczna
4. Kazimierczak Jan Obsługa techniczna
5. Kaleta Adam Obsługa techniczna
Drukuj

Kalendarz Przygotowań

Kadra Biathlonowa Osób  Niewidomych i Słabowidzących

Sezon: 2018

 

Lp. Data Liczba osób Nazwa i miejsce zadania
OD                   (RRRR-MM-DD) DO                   (RRRR-MM-DD) zawodnicy osoby towarzyszące
1 2018-01-19 2018-01-28 2 1 Puchar Świata, Oberried, Niemcy
2 2018-02-01 2018-02-10 2 1 Puchar Świata, Vuokatti, Finlandia
3 2018-03-04 2018-03-18 2 1 Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie, Pjongczang, Korea Płd.
4 2018-03-10 2018-03-19 2 2 Międzynarodowe zawody, Oslo, Norwegia
5 2018-10-01 2018-10-08 12 2 Zgrupowanie kadry, Ptaszkowa, Polska
6 2018-11-23 2018-11-30 12 2 Zgrupowanie kadry, Zakopane, Polska
7 2018-12-09 2018-12-18 2 1 Puchar Świata, Vuokatti, Finlandia
Drukuj

Kalendarz Przygotowań

Kadra Strzelecka Osób  Niewidomych i Słabowidzących

Sezon: 2018

 

Lp. Data Liczba osób Nazwa i miejsce zadania
OD                   (RRRR-MM-DD) DO                   (RRRR-MM-DD) zawodnicy osoby towarzyszące
1 2018-09-02 2018-09-15 10 5 Zgrupowanie kadry, Dadaj, Polska
2 2018-09-22 2018-09-30 5 5 Międzynarodowe zawody, Paryż, Francja
3 2018-10-18 2018-10-22 5 5 Międzynarodowe zawody, Insbruck, Austria
Drukuj

Skład Kadry Biathlonowej Niewidomych i Słabowidzących

Sezon: 2018

 

ZAWODNICY

Lp. Nazwisko Imię Nazwa klubu Klasa startowa
1. Garbowski Piotr PKSiTNiS "Podkarpacie" B2
2. Czyż Dominik PKSiTNiS "Podkarpacie" Pilot
3. Garbowska Weronika PKSiTNiS "Podkarpacie" Pilot
4. Gil Paweł PKSiTNiS "Podkarpacie" B2
5. Jeżdżewski Kacper KSN Bydgoszcz "Łuczniczka" B2
6. Klimczak Piotr PKSiTNiS "Podkarpacie" B2
7. Konieczny Bogdan PKSiTNiS "Podkarpacie" B2
8. Konieczny Mateusz PKSiTNiS "Podkarpacie" Pilot
9. Nieradko Arkadiusz PKSiTNiS "Podkarpacie" Pilot
10. Sęk Piotr PKSiTNiS "Podkarpacie" Pilot
11. Skwirut Jerzy PKSiTNiS "Podkarpacie" B3
12. Twardowski Jakub PKSiTNiS "Podkarpacie" Pilot

 

SZTAB SZKOLENIOWY

Lp. Nazwisko Imię Funkcja
1 Cetnarski Kazimierz Trener
2 Kwiatkowski Czesław Serwisant