Najważniejszymi celami szkoleniowymi kadry kolarskiej ZKF Olimp w II półroczu 2015 roku były:

• Szosowe Mistrzostwa Świata w Nottwil (29.07- 02.08.2015),
  • Puchar Świata w Elzach (24-26.07.2015) oraz w Pietermaritzburgu (11-13.09.2015)
  • Wyścigi międzynarodowe  kategorii C1 punktowane w rankingu UCI.

Zadaniem naszych zawodników w tych imprezach było zdobycie lokat medalowych i punktów rankingowych w kwalifikacjach do Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. W szosowych MŚ w Nottwil zawodnicy uzyskali następujące wyniki: tandem Iwona Podkościelna/Aleksandra Wnuczek– 1m w wyścigu na czas, 1m w wyścigu ze startu wspólnego (120 punktów), Anna Harkowska– 2m w wyścigu na czas, 2m w wyścigu ze startu wspólnego (104 punkty), tandem Marcin Polak/Michał Ładosz– 1m w wyścigu na czas, 4m w wyścigu ze startu wspólnego (96 punktów), tandem Przemysław Wegner/Artur Korc– 4m w wyścigu na czas, 6m w wyścigu ze startu wspólnego, tandem Piotr Kołodziejczuk/Paweł Kowalkowski- 12m w wyścigu ze startu wspólnego.

W III serii Pucharu Świata w Elzach najlepsze wyniki osiągnęła Anna Harkowska wygrywając wyścigi na czas i ze startu wspólnego, tandem Iwona Podkościelna/Aleksandra Wnuczek zajął 1m w wyścigu na czas i 3m w wyścigu ze startu wspólnego, a Marcin Polak i Michał Ładosz zajęli 2m w wyścigu na czas. Pozostali zawodnicy zajęli następujące lokaty: wyścig na czas– 9m Marta Stramek/Monika Krawczyk, 7m Piotr Kołodziejczuk/Paweł Kowalkowski, 10m Piotr Urbanowicz/Dariusz Wojciechowski, wyścig ze startu wspólnego– 8m Marta Stramek/Monika Krawczyk, 8m Piotr Urbanowicz/Dariusz Wojciechowski.

W IV serii Pucharu Świata w Pietermaritzburgu zawodnicy ZKF „Olimp” osiągnęli następujące wyniki: Anna Harkowska– 1m w wyścigu na czas, 1m w wyścigu ze startu wspólnego, tandem Iwona Podkościelna/Paulina Cywińska– 4m w wyścigu na czas, 5m w wyścigu ze startu wspólnego, tandem Marcin Polak/Michał Ładosz– 5m w wyścigu na czas. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zwyciężyły: Anna Harkowska uzyskując 240 punktów oraz tandem Iwona Podkościelna/Aleksandra Wnuczek (rezerwowa Paulina Cywińska) z dorobkiem 190 punktów. Tandem Marcin Polak/Michał Ładosz ukończył rywalizację w Pucharze Świata na 4 miejscu. Słabszy wynik tego duetu w RPA usprawiedliwia kontuzja pilota odniesiona podczas zawodów torowych w Cottbus oraz kłopoty sprzętowe– dwukrotny defekt roweru podczas wyścigu ze startu wspólnego. Dorobek punktowy uzyskany w RPA w kwalifikacjach paraolimpijskich do Rio de Janeiro jest następujący: Anna Harkowska– 60 punktów, Iwona Podkościelna/Paulina Cywińska– 34 pkt., Marcin Polak/Michał Ładosz– 16 pkt.

W zawodach kategorii C1 kadrowicze startowali w II półroczu pięć razy. W Pucharze Europy rozegranym w słowackiej miejscowości Vratna (11-12.07.2015) zwycięstwa w wyścigach ze startu wspólnego i na czas odnieśli Anna Harkowska (klasa WC5) oraz tandemy Iwona Podkościelna/Aleksandra Wnuczek i Marcin Polak/Michał Ładosz. Drugie lokaty zajęły tandemy: Marta Stramek/Anna Skalniak i Przemysław Wegner/Artur Korc, natomiast na trzecim stopniu podium stanęły duety Piotr Kołodziejczuk/Paweł Kowalkowski w wyścigu ze startu wspólnego i Piotr Urbanowicz/Dariusz Wojciechowski w wyścigu na czas. W terminie 4-6.09.2015 nasi zawodnicy wzięli udział w zawodach torowych "Cottbuser Nächte". Najlepszy wynik osiągnął tandem Marcin Polak/Michał Ładosz wygrywając wyścig na 4 km, a dobrze zaprezentował się również duet Tomasz Olechno i Adam Marciniak zajmując 5m w sprincie i 6m w wyścigu na 1 km. W dniach 26-27.09.2015 kadra ścigała się w czeskiej Pradze. Zawody te wygrali Anna Harkowska oraz tandemy Iwona Podkościelna/Aleksandra Wnuczek i Marcin Polak/Michał Ładosz zwyciężając zarówno w wyścigu ze startu wspólnego jak również na czas. Duet Piotr Kołodziejczuk/Paweł Kowalkowski zajął 3m w starcie wspólnym i 4 pozycję w wyścigu na czas. W terminie 30.10-01.11.2015 dwa tandemy reprezentowały Polskę w zawodach Japan Para-cycling Cup 2015, rozegranych na terenie centrum kolarskiego Izu. Najcenniejsze wyniki to zwycięstwa Marcina Polaka i Michała Ładosza w wyścigu torowym na 4 km oraz w szosowym wyścigu na czas. Czasówkę szosową wygrały również Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław, natomiast w torowych konkurencjach sprint, 1 km i 3km zajęły drugie lokaty. Ostatnim  tegorocznym startem były zawody torowe w Manchesterze (13-15.11.2015). Wyniki naszych zawodników były następujące: Anna Harkowska-1m na 3km, 2m na 500m , 4m scratch, Marcin Polak/Michał Ładosz– 1m na 4km (rekord Polski z czasem 4:19.316), 5m na 1 km, Iwona Podkościelna/Aleksandra Tecław– 4m na 3km, 5m na 1 km, Przemysław Wegner/Artur Korc– 5m na 4 km, 7m na 1 km.

Cele szkoleniowe w wymienionych imprezach międzynarodowych zostały w pełni zrealizowane. Zawodnicy Olimpu wywalczyli pięć medali MŚ, odnieśli dwa zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, we wszystkich startach rangi C1 uzyskiwali miejsca na podium, a liderzy naszej reprezentacji: Anna Harkowska oraz tandemy Iwona Podkościelna/Aleksandra Wnuczek i Marcin Polak/Michał Ładosz zdobyli wiele cennych punktów w kwalifikacjach do Igrzysk Paraolimpijskich 2016.

Zawodnicy kadry startowali także w wyścigach krajowych. W dniach 7-9.08.2015 odbył się XV Ogólnopolski Wyścig Po Ziemi Kłodzkiej o Puchar Starosty Kłodzkiego, w kolejny weekend kolarze tandemowi spotkali się w Karkonoszach (Borowice, Podgórzyn) na Górskich Mistrzostwach Polski, w terminie 21-23.08.2015 w Pruszkowie rozegrana została kolejna ważna impreza– Torowe Mistrzostwa Polski. Ostatnią krajową imprezą kolarską w 2015 roku były drużynowe Mistrzostwa Polski, które odbyły się 11 października na Torze „Poznań” w Przeźmierowie. Były to starty budujące i sprawdzające formę, przygotowujące do imprez głównych. Cele szkoleniowe zaplanowane w odniesieniu do tych imprez zostały zrealizowane, a wyścigi krajowe były bardzo istotnym elementem cyklu szkoleniowego członków kadry narodowej.