logo pfron 2017 miniNowy obraz 3

 

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI

W KOLARSTWIE NIEWIDOMYCH I SŁABOWIDZĄCYCH

POZNAŃ, 3-5.07.2020

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

ORGANIZATOR

Związek Kultury Fizycznej Olimp

Ul. Konwiktorska 9

00-216 Warszawa

 

TERMIN I MIEJSCE

3-5.07.2020, Poznań i okolice

 

UCZESTNICTWO

Uczestnikami wyścigu mogą być osoby niewidome bądź słabowidzące, posiadające znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności z tytułu utraty wzroku, potwierdzony odpowiednim dokumentem, wraz z przewodnikami. Wszyscy uczestnicy winni posiadać licencję kolarską ważną na rok 2020 lub badanie lekarskie stwierdzające brak przeciwskazań do udziału w zawodach sportowych. W skład drużyny klubowej wchodzą dwa tandemy. W konkurencji kobiet nie mogą uczestniczyć mężczyźni, natomiast w konkurencji mężczyzn mogą uczestniczyć kobiety.

 

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia uczestników powinien dokonać klub zawodników mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w nieprzekraczalnym terminie do 28.06.2020. Zgłoszenia po wyznaczonym terminie nie będą przyjmowane.

 

WPISOWE

Koszt uczestnictwa wynosi 80 zł, płatne przelewem na konto ZKF Olimp lub gotówką na miejscu.

 

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE

Organizator zapewnia uczestnikom zakwaterowanie w Pensjonacie Magnes (ul. Pocztowa 4, 62-090 Rokietnica) oraz wyżywienie w restauracji Pod Gruszą (ul. Pocztowa 2, 62-090 Rokietnica). Przyjazd uczestników w dniu 3.07.2020 w godzinach popołudniowych. Obiad w dniu 3.07.2020 o godzinie 16:00.

 

BIURO WYŚCIGU

Zawodnicy zgłaszają się do biura wyścigu w celu potwierdzenia uczestnictwa, okazania licencji oraz odbioru numeru startowego. Biuro wyścigu czynne będzie w dniu 3.07.2020 r. w godzinach 17:00 – 17:30 na Torze Poznań.

 

PRZEBIEG WYŚCIGU

Pierwsza drużyna wystartuje o godzinie 18:00. Kolejność oraz godziny startów ogłoszona zostanie w Biurze Zawodów, nie później niż o godz. 17:30. Zawodnicy powinni oczekiwać gotowi w okolicach lini startu 5 minut przed ich wyznaczonym czasem. Dystans wyścigu dla mężczyzn wynosi 41 km (10 okrążeń toru) oraz dla kobiet 32 km (8 okrążeń toru).

 

KLASYFIKACJA

Tytuł Mistrza Polski przyznany będzie dla najszybszej drużyny w kategorii kobiet oraz w kategorii mężczyzn.

 

CEREMONIA DEKORACJI

Ceremonia dekoracji odbędzie się na Torze Poznań, około 30 minut po wjeździe na metę ostatniego zawodnika.

 

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Jazda indywidualna na czas odbywać się będzie na trasie całkowicie wyłączonej z ruchu drogowego.

 

POMOC TECHNICZNA I MEDYCZNA

Na starcie / mecie wyścigu znajdować się będzie pomoc medyczna (karetka) oraz pomoc techniczna.

 

KONTAKT Z ORGANIZATOREM WYŚCIGU

Ryszard Kożuch

Kom: 798-783-604

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.