KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

Mistrzostw Polski w Strzelectwie Laserowym

Przemyśl, 26 – 29.09.2019 r.

 

Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie Laserowym dofinansowane są ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu „Sport bez granic”.

 

ORGANIZATOR:

Związek Kultury Fizycznej „OLIMP” w Warszawie, ul. Konwiktorska 9,
Współorganizator: Przemyski Klub Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie”
w Przemyślu ul. Mickiewicza 24.

KOORDYNATOR:

Stanisław Sęk

Tel. kontaktowy : 605 442 715, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

CEL TURNIEJU:

¾    Wyłonienie Mistrza Polski na rok 2019/2020 w strzelectwie z broni laserowej w kategorii kobiet oraz mężczyzn, w konkurencji pistolet, karabin oraz dwubój, wśród osób niewidomych i słabowidzących.

¾    Popularyzacja strzelectwa, jako doskonałej formy rehabilitacji społecznej osób niewidomych i słabowidzących, możliwości rywalizacji sportowej, poznanie walorów turystycznych Przemyśla
i okolic.

¾    Integracja społeczna zawodników.

MIEJSCE I TERMIN:

Zawody zostaną rozegrane w dniach 26 - 29.09 .2019 r. w Przemyślu

Miejsce zakwaterowania: Hotel ”Albatros” ul. Ofiar Katynia 26. www.albatros.przemysl.pl.

Dojazd z dworca PKP i PKS autobusami MZK numery: 20,21,22 z ulicy Dworskiego (przystanek: Dworskiego – Smolki) - 100 m od dworca. Wysiąść należy na końcowym przystanku - pętla autobusowa przy Zakładach Płyt Pilśniowych FIBRIS - 200 metrów od hotelu. Autobus linii 21 zatrzymuje się przy hotelu.

Przyjazd uczestników 26.09.2019 r. w godzinach popołudniowych. Zawody zaczynają się kolacją w dniu 26.09.2019 r., kończą śniadaniem w dniu 29.09.2019 r. Za obiad przewidziany jest prowiant na podróż.

Odprawa techniczna i oficjalne otwarcie Mistrzostw Polski w dniu 26.09.2019r. o godzinie 20.00 w hotelu ”Albatros”.

Szczegóły organizacyjne i lista grup startujących zostanie podana na odprawie technicznej.

Uroczyste zakończenie Mistrzostw Polski odbędzie się w dniu 28.09.2019 r. o godzinie 19.00.

Mistrzostwa Polski przeprowadzone zostaną z broni laserowej starego typu.


UCZESTNICTWO:

W Turnieju mogą brać udział osoby, które posiadają znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności z tytułu dysfunkcji narządu wzroku lub posiadają aktualne orzeczenie równoważne, oraz  są członkami Klubów Związku Kultury Fizycznej „Olimp” .

Nie przewiduje się limitu miejsc pod warunkiem odpowiedniej ilości zgłoszeń przez Kluby. W przypadku zbyt dużego zgłoszenia koordynator zastrzega sobie prawo redukcji miejsc Klubom o zbyt dużej reprezentacji i zaproponowanie miejsc odpłatnych. W takiej sytuacji Kluby otrzymają informacje telefoniczne po zamknięciu listy zgłoszeń.

ODPŁATNOŚĆ:

Każdy zakwalifikowany uczestnik zawodów ponosi odpłatność w wysokości 60,00 zł. od osoby. Opłatę należy wpłacić gotówką na odprawie technicznej lub na konto ZKF „OLIMP” (nr konta: 42 1090 1030 0000 0001 0794 6672), a na odprawie okazać dowód przelewu.

Na turniej należy zabrać obowiązkowo kserokopię aktualnego orzeczenia stwierdzającego niepełnosprawność z tytułu wzroku o stopniu znacznym lub umiarkowanym lub inne orzeczenie stwierdzające wyżej wymienioną niepełnosprawność oraz  strój sportowy w barwach reprezentowanego Klubu.

ZGŁOSZENIA:

 Zgłoszenia należy przesłać e-mailem na adres koordynatora Mistrzostw Polski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
w nieprzekraczalnym terminie do 02.09.2019 r.

Zgłoszenia na Mistrzostwa Polski drogą telefoniczną nie będą honorowane.

NAGRODY:

Zwycięzcy pierwszych trzech miejsc otrzymają w poszczególnych kategoriach medale oraz dyplomy.

Dla najlepszych strzelców przewidziane są również upominki rzeczowe.  

 

UWAGI:

Koordynator zastrzega sobie prawo ostatecznej interpretacji komunikatu.
W załączeniu regulamin Mistrzostw Polski w Strzelectwie laserowym.